TIENDA

ANEB OBCHŮDEK

PROČ INTERNETOVÝ OBCHOD? A CO TU MŮŽU NAJÍT?

Jelikož mne více z vás prosilo o možnost dovezení reboza a jiných mexicky-místních věcí, rozhodla jsem se tuto možnost nabídnout všem. Nejen, že ráda dopravím pravá mexická reboza těm, kteří si je přejí, ale také je to pro mne další důležitý krok k (nejen finanční) udržitelnosti práce porodní asistentky. Co tím přesně myslím si brzy budete moci přečíst na mém blogu. :)

Ale nyní k rebozům! Zkouším, zda vůbec bude zájem, proto každá varianta reboza je pouze PO JEDNOM KUSU! (Není-li uvedeno jinak.) Takže neváhejte a ulovte si to své. Také budu vděčná za každou trefnou připomínku či nápad. Všechna reboza jsou ručně vyrobená, proto můžete nalézt drobné chybky či volnou nitku. Postupem času bych ráda nabízela i jiné produkty, ale to v brzké době nebude, takže prozatím pouze reboza. Snad si každý, najde to své! Přeji příjemné nakupování.

MEXICKÝ ŠÁTEK - REBOZO

REBOZO JEDNODUCHÉ

Tato reboza jsou vyrobena v oblasti národního parku kolem sopky La Malinche ve státě Tlaxcala. Jedná se o 100 % bavlnu v jednoduchém přírodním vzoru se dvěma barevnými pruhy na každé straně šátku. Barvy jsou krásně syté a potěší všechny, kteří preferují jednoduchý čistý vzor.

A jelikož to jsou jediné reboza, které stihly přijít před mým odjezdem, tak je máte nafocené na mé zahrádce v Mexiku, ve státě Quintana Roo.


REBOZO JEDNOBAREVNÉ

Následující reboza jsou ze státu Oaxaca, který je známý chutným druhem sýra a výrobou reboz. Momentálně jsou k dispozici tyto barevné varianty: čistě bílá či černá a pak barvy čaker - červená, oranžová, žlutá, zelená, světle modrá, tmavě modrá a fialová. Všechny reboza bohužel nemám nafocené v celé své kráse, proto u některých barev můžete vidět jejich odstín na fotce rebozového kopečku.

Barvy dle čaker jsem volila úmyslně - jsou totiž ideální k uzavíracímu rituálu 7 zámků. V Mexiku si tento rituál dopřeje témeř každá (informovaná) rodička a říká se mu cerrada. Tradiční porodní báby ho provádějí v rámci standardní péče o šestinedělku.


REBOZO UNIKÁTNÍ

Tato reboza nazývám "unikátní", protože mne lepší název nenapadá. Pokud máte jiné návrhy - sem s nimi. Varianty, které jsou k dispozici: tyrkysové, růžové, tmavé modré, zlatavé, fialkové, fialovo-růžové a růžovo zlaté.

Každý šátek má jiný unikátní detail, ať už v barvě nebo ve stylu tkaní různých vzorů. Tato reboza se opravdu dají využít i jako doplněk při chladnějším či větrném počasí.